Nowoczesne strony internetowe

Nowoczesne strony internetowe zachęcają użytkowników do interakcji i są responsywne. i

Nowoczesne strony internetowe, czyli jakie? Obecnie nowoczesność stron www to przede wszystkim ich responsywność, a więc automatyczne dostosowanie się ich wyglądu i układu do rozmiaru okna urządzenia, na którym są wyświetlane np. do laptopów, smartfonów czy tabletów.

Interaktywność

Nowoczesne strony internetowe zachęcają użytkowników do interakcji – nie może na nich zabraknąć formularzy kontaktowych, chatów, wtyczek społecznościowych lub opcji umożliwiających komentowanie np. wpisów na blogu. Interaktywność (ang. internactivity) strony internetowej odnosi się do metody i procesu komunikowania się z jej odbiorcami, pozwalając na aktywny udział obu stron. Oznacza to, że nadawca jest równocześnie odbiorcą informacji i na odwrót. Co więcej, poszczególni użytkownicy mogą wzajemnie na siebie oddziaływać, wchodząc ze sobą w różnorodne interakcje.

Design i opcje marketingowe

Niezmiernie ważny jest także atrakcyjny design i obecność takich elementów jak bogate animacje czy wideo. Od strony technicznej nowoczesne strony internetowe powinny mieć aktywne automatyczne opcje marketingowe, dzięki którym możliwa jest szczegółowa analiza zachowań użytkowników strony www.

Popularne sposoby mierzenia efektywności działań użytkowników strony to: testy A/B, Google Analytics, mouse tracking, czy badanie map cieplnych.  Wszelkie nowości należy instalować i wykorzystywać jednak z pewną dozą ostrożności – ślepe podążanie za modą niesie ze sobą ryzyko przysłowiowego przerostu formy nad treścią.

Często się zdarza, że tworząc strony internetowe nie myśli się o SEO, czyli o pozycjonowaniu i optymalizacji witryny. Skutkiem tego są problemy z dotarciem do szerokiego gremium odbiorców nawet jeśli strona jest atrakcyjna. Należy pamiętać, że nowoczesność oznacza także narzędzia SEO włączone w proces designu strony od samego początku.

Zmienne mody i trendy

Projektowanie stron internetowych podlega różnym modom i trendom, więc atrybuty nowoczesności są zmienne. Należy o tym pamiętać i „trzymać rękę na pulsie”. Jeśli obecnie wyróżnikami nowoczesnej strony internetowej jest dynamika, multimedialność oraz animacje, to za jakiś czas mogą one stać się przestarzałe. To co w danym momencie jest nowością później staje się już standardem, jak na przykład automatyczne kierowanie klientów z użyciem geolokalizacji lub wtyczki do mediów społecznościowych.

Zainwestuj w nowoczesną stronę internetową i zamów ją u nas!