Profesjonalna strona internetowa

profesjonalna strona internetowa

Profesjonalna strona internetowa

Profesjonalna strona internetowa ma wielką moc oddziaływania na Twoich potencjalnych klientów. Ważny jest nie tylko nowoczesny design i responsywność, ale także użyteczność i interaktywność. Jakie inne cechy i funkcje powinna cechy powinna mieć profesjonalna strona internetowa?

Oprawa graficzna 

Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne, dlatego profesjonalna strona internetowa powinna mieć unikalną oprawę graficzną. Ciekawe kreacje i doskonałej jakości zdjęcia przyciągną uwagę potencjalnych klientów! Oprawa graficzna powinna być czytelna i atrakcyjna, dlatego należy właściwie eksponować główne elementy strony i dbać o to, aby korespondowały one z zawartym na stronie tekstem. Nowoczesność i funkcjonalność witryny przekłada się bezpośrednio na pozyskanie potencjalnych klientów.

Na etapie projektowania warto rozważyć kilka wersji kolorystycznych (dopasowanych do branży), użycie czcionek i formatowanie tekstu powinno być oszczędne, gdyż nazbyt różnorodny  tekst (pod względem wielkości i stylu) odwraca uwagę od znaczenia słów. Czytelność tekstu i przekazu można osiągnąć m.in. za pomocą dużego kontrastu między kolorem czcionki a tłem. Profesjonalna strona internetowa najważniejsze elementy ma dostępne w pierwszym widocznym fragmencie strony, bez przewijania w dół (z ang. scrollowania).

CMS – System Zarządzania Treścią

Dla właściciela i administratora profesjonalnej witryny, z pewnością bardzo ważny będzie System Zarządzania Treścią (CMS), który pozwoli na samodzielne wprowadzanie zmian i aktualizację strony. Profesjonalne tworzenie stron polega nie tylko na przygotowaniu odpowiedniej grafiki i treści, ale także na dokładnym poznaniu specyfiki biznesu, który ma być prezentowany na stronie www. Warto, aby w trakcie procesu tworzenia witryny mieć na uwadze przede wszystkim klientów, którzy będą korzystać ze strony.

Użyteczność

Użyteczna strona internetowa to taka, która jest łatwa w obsłudze dla użytkowników. Użyteczność strony umożliwia łatwe i szybkie korzystanie z niej – internauci nie mają problemu z poruszaniem się po niej. Profesjonalne strony www od samego początku są projektowane z myślą o użyteczności. W dzisiejszych czasach nikt nie chce tracić czasu na rozwiązywanie kłopotów z dotarciem do pożądanej informacji. Jeśli użytkownik natrafi na problem na stronie  po prostu ją opuści i poszuka innej, lepiej działającej.

Potrzebujesz profesjonalnej strony internetowej? Zapoznaj się z naszą ofertą!